13 2003
PROSLAVA O BLAGDANU SV. LEOPOLDA MANDIĆA NA PALIĆU

Na blagdan svetog Leopolda Mandića, 12. svibnja, održana je rekolekcija za subotičke svećenike u župnom dvoru na Paliću. Predavanje i prigodnu propovijed na zajedničkoj svetoj misi održao je vlč. Walter Dunkl iz Austrije. Svetu misu je predvodio mons. dr. Ivan Penzeš, biskup subotički.
CMO

5 2003
MONS. DR. IVAN PENZEŠ ZAREDIO JE NOVE ĐAKONE U RIMU

Mons. dr. Ivan Penzeš, biskup subotički, 3. je svibnja u isusovačkoj crkvi Il Gesù u Rimu zaredio za đakona Mirka Štefkovića, bogoslova iz katedralne župe svete Terezije Avilske iz Subotice i Orcsik Károlya iz župe Sv. Antuna Padovanskog iz Sente. Biskup Penzeš je zaredio još trojicu bogoslova iz Papinskog zavoda Germanicum et Hungaricum. Mirko Štefković je rođen 24. rujna 1977. u Subotici od oca + Ivana i majke Dominike r. Ivanković. Osnovno školovanje započeo je u rodnom Tavankutu, a nastavio u Žedniku. Srednju je školu završio u biskupijskoj gimnaziji "Paulinum" u Subotici, te studij filozofije i teologije u Rimu na Papinskom sveučilištu Gregorijana.

3 2003
U BAČU ODRŽAN DAN MLADIH

Tradicionalni Dan mladih održan u Baču 2. svibnja. Oko 300 mladih iz različitih župa i mjesta (Subotice, Sombora, Tavankuta, Starog Žednika, Futoga, Vajske, Male Bosne) odlučilo je provesti ovaj dan skupa, u druženju, razmišljanju i molitvi. Nakon okupljanja pred franjevačkom crkvom pozdrav mladima uputio je preč. Josip Pekanović, organizator ovog susreta već 25 godina. Od jedinog franjevca u samostanu, Josipa Špeara čuli smo interesantne podatke iz povijesti samostana. Svake je godine drugo geslo pod kojima se mladi okupljaju, a ove godine je "Evo ti majke!" (Iv 18,27). Bilo je novih lica, među kojima su i ovogodišnji krizmanici. Predavanje je održao mr. Andrija Kopilović, uslijedio je rad u grupama.Krizmanike (kojih je ove godine bilo najviše) predvodili su preč. Andrija Anišić, sestra Iva Bagarić i vlč. Željko Šipek. Papa je ovu godinu proglasio "Godinom krunice", stoga smo naročito razmišljali o krunici. Prvi razredi srednje škole obrađivali su Radosna, drugi razredi Žalosna, treći Slavna otajstva, a čevrti razredi skupa sa studentima i mladim radnicima razmatrali su nova Otajstva Svjetla.
Na Plenumu u 15 sati predstavnici svih skupina predstavili su zaključke do kojih su došli sa svojim suradnicima u grupi. Biskupska misa uslijedila je u 16 sati, ali nažalost bez srijemsko-đakovačkog biskupa mons. Gašparovića. Bog je dopustio da on zakasni i da dođe na kraj mise. Njegov ulazak u crkvu pozdravljen je gromoglasnim aplauzom.

/Zv/

Vi ste posjetitelj broj: 1278158. Trenutačan broj posjetitelja: